در مقاله قبلی بطور مفصل به ویژگی مکانیت مجموعه شما پرداختیم و امیدواریم به کمک آن توانسته باشید نوع مجموعه خود را از لحاظ محلی یا غیرمحلی بودن بشناسید.
همچنین بطور مفصل ویژگی های یک مجموعه محلی را برایتان شرح دادیم که بتوانید متناسب با نوع مجموعه خود مشتریان بیشتری جذب کنید و فروشتان را افزایش دهید.

اگر شما مدیر یک مجموعه غیرمحلی هستید با ما باشید که در این مقاله قرار است به شما در شناخت بیشتر مجموعه تان کمک کنیم.

کافه رستوران هایی مثل اکبرجوجه معروف ، از مجموعه های غیرمحلی محسوب میشوند. اگر شما جزو این دسته از مجموعه ها هستید، حتما مراجعین گذری زیادی خواهید داشت. وقتی مجموعه شما اصطلاحا پاخور زیادی دارد ، مشتریان یک قدم با سفارش از شما فاصله دارند و کاری که شما باید بکنید اینست که این قدم را کوتاهتر کنید. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. اگر از نظر وقت و هزینه  این امکان برای شما وجود دارد یک راه اینست که دکور و ظاهری جذاب و کنجکاور کننده برای مجموعه خود طراحی کنید که افراد زمانی که به دنبال رستوران یا کافه میگردند از بین همه چشمشان شما را بگیرد چون معمولا این مدل مجموعه ها جایی قرار دارند که تعداد زیادی کافه و رستوران اطراف هم باز شده اند.

ایده های خوب وموثر دیگری هم وجود دارد که مشتری احساس صمیمیت بیشتری میکند و احتمال آمدنش به مجموعه شما بیشتر میشود. مثلا برای نشستن مشتریان خود در فضای بیرون محلی را درنظر بگیرید و با اینکار توجه مشتریان گذری را به خود جلب کنید. یا اگر برای مجموعه خود منو دیجیتال دارید این یه فرصت عالی برای شماست. منو دیجیتال خود را در قالب یک QR کد روی یک استند یا تابلو با طراحی شیک و جذاب در معرض دید مشتریان قرار دهید و آن هارا به سفارش از مجموعه خود نزدیک و نزدیکتر کنید.

(میخوای با ویژگی های منو دیجیتال بیشتر آشنا شی؟ کلیک کن)


Point Circle Stickerبرای یک مجموعه غیرمحلی که مشتریان گذری بسیاری خواهد داشت، تعریف شدن در فضاهای آنلاین مثل گوگل مپ و یا داشتن پیج اینستاگرام بسیار مهم است!!!!

هرگز این کار ساده و قدرتمند را فراموش نکنید! افراد زیادی در این فضا برای شما کامنت میگذارند و باید بدانید که از طریق نظرات مثبت است که مشتریان بیشتری به سمت مجموعه شما سرازیر خواهند شد. پس اول خودتان را در آنها معرفی کنید و سپس نظرات مشتریان قبلی خود را بررسی کنید که تاثیر منفی روی بازدید کنندگان قبلی نگذارند!

Point Circle Stickerهرچقدر مشتریان گذری یک مجموعه غیرمحلی زیاد است ، همچنان یکی از مشکلات بزرگ برخی از این مجموعه ها، کم بودن تعداد مشتریان وفادارشان است !!!!

اگر میتوانید مشتریان گذری خود را دوباره به مجموعه برگردانید یعنی توانسته اید بر این مشکل پیروز شوید.حقیقت اینست که شما هزینه بالای داشتن مجموعه ای در راسته یک خیابان شلوغ و پرتردد را پرداخت میکنید اما سود سرشار مورد انتظارتان را بدست نمی آورید.

بزرگترین ترفند برای مجموعه ای که چنین مشکلی دارد میتواند این باشد که با آفر های جدید و مورد علاقه مشتریان و ارائه تخفیف های هوشمند و سناریودار این دسته از مشتریان گذری را به مشتریان ثابت خود تبدیل کند. شما با این کار میتوانید سبب رشد چشمگیر مجموعه خود شوید.

شرکت منَو سعی دارد علاوه بر کم کردن هزینه هایتان ، به شما در جذب مشتری و ارائه آفر های هوشمند متوالی به آن ها کمک کند و به شما بیاموزد که با روش های ساده و سریعی میتوانید عادت خرید از مجموعه خود را در مشتریانتان بوجود آورید و اینگونه فروش خود را افزایش دهید.