این روزها کافیست عبارت " فالوور فیک " را در اینترنت جست و جو کنید تا با انبوهی از سایت ها مواجه شوید که با قیمتی ارزان تر از آنچه فکرش را بکنید تعداد زیادی فالوور به فالوور های پیج اینستاگرامتان اضافه میکنند.

نمیخواهیم گزافه گویی کنیم و با شما درباره اینکه شبکه اجتماعی اینستاگرام چقدر این روزها پرمخاطب است و این چنین حرف ها وقت شما را بگیریم. مستقیم به سراغ اصل مطلب میرویم. شما بعنوان یک مجموعه دار و مدیر کافه رستوران که میخواهید در فضای دیجیتال فعال باشید و پیج اینستاگرام خود را پرمخاطب نگه دارید و از آن طریق مشتری هایتان را افزایش دهید چگونه باید درباره گرفتن یا نگرفتن فالوور فیک فکر کنید؟ آیا گرفتن فالوور شما را به هدف اصلی یعنی افزایش مخاطب و تبدیل مخاطب به مشتری نزدیک میکند یا خیر.


" تعداد فالوئر بالا حتی فیک، باعث میشه افراد نسبت به مجموعه شما حس بهتری داشته باشن " 

نگاه به ظاهر منطقی این جمله نکنید، بی شک این جمله از چون درباره مجموعه غذایی مطرح میشود غلط است!!!

اولا ، یادتون هست که  پیج شما ، تنها برای معرفی خدمات کافه رستوران شماست پس مشخصا این سطح کیفیت خدمات و غذای شماست که در مشتری حس خوب به وجود خواهد آورد. شما که نمیخواهید مشتری که از طریق پیج شما یکبار به مجموعه شما سرزده رو برای همیشه ازدست بدین؟ این صمیمت و نظر مثبت مشتریان شماست که به مخاطبین جدید حس اعتماد و نزدیکی رو القا خواهد کرد.

دوما ، افرادی که امروزه در  اینستاگرام چرخ میزنند و صفحات مختلف را دنبال میکنند ، بسیار هوشیارتر و باهوش تر از آن هستند که ما فکر میکنیم. آن ها با یک مقایسه ساده بین تعداد لایک ها و تعداد فالوورهای پیج به راحتی  متوجه فیک بودن فالوور های شما میشوند و ممکنه حتی حس فیک بودن از طرف شما به آن ها منتقل شود.


" فالوور فیک گرفتن خوبه چون اگه فالوور های پیج به ۱۰k برسن میتونیم توی استوری هامون لینک قرار بدیم. "

کاملا درست!

 درصورتیکه لینک خوبی برای انتشار در اینستاگرام خود دارید داشتن ۱۰k فالوور به شما این امکان را میدهد که در استوری های خود لینک بکش بالا استفاده کنید و اینگونه ارتباط قوی تری با فالوور های خود برقرار کنید.
اما منظور از لینک خوب چیست ؟ آیا برای مجموعه خود منو دیجیتال دارید؟ یا میخواهید بدانید منو دیجیتال چگونه میتواند به مجموعه شما در کاهش هزینه و افزایش فروش کمک کند؟
(‌همینجا کلیک کنید.)

لینک منو دیجیتال شما یا لینک عضویت در باشگاه مشتریان دو نمونه از لینک های خوبی هستند که با وجود آن خرید فالوور برای شما توجیه خواهد داشت اما حواستان باشد که فقط به خرید تعداد معدودی فالوور بسنده کنید!


" فالوئر، فالوئر میاره "

دقیقا! ولی نه فالوئر فیک! و فکر میکنم نیاز به توضیح بیشتری ندارد و دلیل آن کاملا واضح است. فقط یک مثال مشابه برایتان میزنیم.
حتما تا به حال مغازه هایی در خیابان به چشمتان خورده اند که به به تازگی افتتاح شده  و تعداد زیادی مشتری جلوی در آن صف بسته اند. اگر آن ها مشتریانی باشند که علاقه شخصی به آن مغازه ندارند و فقط با وعده وعید و به هدف جلب توجه آنجا ایستاده اند چقدر میتوانند بعدا مشتری آن جا شوند و آن جا را به بقیه معرفی کنند؟

و نکته آخر اینکه …

فالوئر فیک میتواند برای پیج مجموعه شما ضرر جبران ناپذیری داشته باشد.


 Point Dot Sticker by Adria Art  هر واکنشی در که در پیج شما توسط مخاطبینان رخ میدهد معنا و مفهوم خاصی برای اپلیکیشن اینستاگرام دارد. اگر پیج شما ۲۰/۰۰۰ فالوور داشته باشد اما پست هایتان تنها ۱۰۰ تا لایک دریافت کنند، الگوریتم اینستاگرام اینطور فکر میکند که شما برای مخاطبیتون به اندازه کافی جذاب و سرگرم کننده نیستید و پیج شمارا پیج ضعیفی در نظر میگیرد. یکی از نتایجی که برایتان خواهد داشت اینست که شانس اینکه در صفحه اکسپلورر یا هشتگ به کاربران نشان داده شوید را از دست خواهید داد.

 Point Dot Sticker by Adria Art  جدای از این ، فالوور فیک باعث میشود شما آمار تعداد مخاطبین واقعی خود را نداشته باشید و  و در تحلیل ارقام برای پیش بینی های مالی و چیدن استراتژی محتوایی و فروش در پیج خود به مشکلات بزرگی بربخورید. در یک جمله اینکه داده های شما حاوی هزاران داده پرت خواهد بود که این در حوزه  آمار وارقام ، ضعف بزرگی محسوب میشود.

یادتون باشه هدف شما در نهایت جذب مشتریه نه صرفا عدد فالوورها!

پس  به‌ جای اینکه همش به دنبال افزایش تعداد فالوئرهاتون باشید سعی کنید با روش هایی که قبلا به شما آموزش دادیم میزان مشارکت و اشتیاق همین فالوورهای فعلی پیج را افزایش دهید تا بتوانید درصد بیشتری از آن ها تبدیل به مشتری مجموعه خود کنید.