چطور با منّو هزینه‌هامون رو کاهش بدهیم؟

یک ضرب المثل قدیمی اشاره میکند که «کاسب خوب اونی نیست که خوب میفروشه اونیه که خوب میخره» یعنی چه؟ خرید در کاسبی و کسب و کار نماد هزینه‌های مجموعه است. وقتی شما هزینه های جاری در مجموعه را پایین بیاورید حتی اگر فروش هم رشد نکند شما سود بیشتری خواهید کرد.

در ابتدا با وجود منوی دیجیتال منّو شما از چاپ منوی کاغذی بی‌نیاز خواهید شد. منوهای کاغذی تغییرپذیر نبوده و به جز اسم غذا اطلاعات دیگری در اختیار مشتری‌ها قرار نمی‌دهد.
منوهای کاغذی از نظر تعداد محدودیت دارند و باید به تعداد بالا چاپ شوند تا ما مطمئن باشیم به همه مشتریانمان منو خواهد رسید.
آفرها و پیشنهادهای جذاب روزانه و یا مناسبتی را نمی‌توان در منوهای کاغذی به اطلاع مشتریان رساند.
به همه این‌ها دغدغه‌های بهداتی مشتریان در دوران کرونا را هم اضافه کنید. منوی کاغذی عامل انتقال ویروس در مجموعه شما خواهد بود.
همه این‌ها نشان دهنده این موضوع است که منوی کاغذی هزینه‌ای مازاد برای مجموعه شماست امروزه با نوسانات قیمت مواد اولیه، هزینه‌های طراحی، هزینه‌های چاپ و کاغذ باعث شده تا تولید منوی کاغذی هزینه‌ی کوچکی هم نباشد.

با منوی دیجیتال شما از چاپ منوی کاغذی کاملا بی‌نیاز خواهید شد. و دیگر لازم نیست تا این هزینه گزاف و مازاد را به مجموعه تحمیل کنید. حتما می‌دانید که منّو هدیه‌ای از جنس منوی دیجیتال برای این دوران سخت کرونایی برای شما در نظر گرفته است!!!

نیروی انسانی، دیگر معقوله‌ای است که موجب افزایش هزینه‌های مجموعه می‌شود. با استفاده از دستیار سالن‌دار یا صندوق‌دار منّو شما ابزاری بسیار حرفه‌ای برای نیروهای مجموعه‌تان فراهم کرده‌اید. با استفاده این ابزار یک نیروی سالن‌دار یا صندوق‌دار شما می‌تواندبه اندازه چند نفر به راحتی کارایی داشته باشد.

با دستیار سالن‌دار شما به ازای هر میز در مجموعه‌تان یک سالن‌دار خواهید داشت. و با استفاده از دستیار صندوق‌دار شما به ازای هر مشتری در مجموعه‌تان یک صندوق‌دار خواهید داشت.

اپلیکیشن‌های فروش آنلاین غذا، اگر شما هم با یکی از این اپلیکیشن‌ها (مثل اسنپ فود) کار میکنید حتما می‌دانید که این اپلیکیشن‌ها به ازای هر فروشی از شما کارمزدهای سنگین (حداقل 15 درصد) می‌گیرند و فروش آنلاین شما با فواصل زیاد (هر چند هفته یک بار) با شما تسویه می‌شود.

در نظر بگیرید که شما با انجام هزینه‌های زیاد اقدام به برندیگ و جذب تعدادی مشتری ثابت و وفادار کرده‌اید، این مشتریان به دلیل نبود راهکاری جز اپلیکیشن‌های واسط ازاین راه به شما سفارش می‌دهند و این یعنی علاوه بر هزینه‌ی وفادارسازی مشتری شما بابت خرید آن مشتری باز باید کارمزد و خواب پول داشته باشید.
با استفاده از دستیار فروش بیرون‌بر منّو شما دقیقا همان امکانات اپلیکیشین‌های فروش آنلاین را به (صورت اختصاصی) خواهید داشت با این مزیت که، هم بابت فروشتان کارمزد نخواهید داد و هم پول فروش آنلاین شما به صورت روزانه در حساب خودتان خواهد بود.
حالا با هم محاسبه می‌کنیم با استفاده از منّو حداقل چه میزان از هزینه‌های مجموعه ما کم خواهد شد؟

اگر فقط هر 3 ماه یک بار لازم به چاپ منوی کاغذی باشیم با احتساب هر نوبت چاپ 1 میلیون تومان :

4،000،000 تومان = 4 * 1،000،000

اگر فقط با استفاده از دستیار سالن‌دار یا صندوق‌دار منّو شما از استخدام فقط حداقل یک نیرو بی‌نیاز شوید، با احتساب حداقل حقوق برای نیرو:

46،000،000 تومان = 12 * 3،800،000

اگر در مجموعه ما روزانه تنها 2 مشتری ثابت به جای اینکه از اسنپ‌فود سفارش بدهند از منوی دیجیتال خود ما خریداری کنند با میانگین هر سفارش 100 هزار تومان:

11،000،000 تومان = 365 * 0.15 * 100،000 * 2

مجموعا شما با استفاده از منّو حدود 60 میلیون تومان به صورت سالانه در هزینه‌هایتان صرفه جویی کرده‌اید. فکر می‌کنید این میزان کاهش هزینه در مجموعه شما با چه هزینه‌ای اتفاق می‌افتد؟

همین الان درخواست مشاوره رایگان بدید تا با تعرفه‌های منّو بیشتر آشنا شید.