میدونید یکی از مهمترین دارایی های کافه یا رستوران شما ، شماره تلفن مشتری های شماست؟
ویدیو زیر رو اول یه نگاه بندازین:
شماره خوب چه شماره‌ایه؟

مشتریانی که حداقل یکبار از شما خرید کرده اند و طعم سفارش از شمارو چشیده اند یا افرادی که پیج اینستاگرام شمارو میبینند و مشتری های بالقوه شما هستند. این افراد در یک قدمی خرید از مجموعه شما ، منتظر دریافت پیشنهادات خوب از سمت شما هستند تا تبدیل به مشتریان وفادار شما شوند.

این نکته رو حتما مدنظر داشته باشین که یوقت به فکر گیر آوردن شماره تلفن های انبوه نیفتید ، جذب افرادی که تا به حال حتی اسم کافه یا رستوران شما به گوششون نخورده خصوصا از طریق ‌پیامک کار راحتی نیست! پس وقت و هزینه خودتونو با اونا تلف نکنین.

یه مثال خوب:

فرض کنید شما مشتری رستوران «الف» بودین ، و الان دوتا پیامک دارای کد تخفیف یکی از رستوران «الف» و یکی از رستوران «ب» که نمیشناسین دریافت کردین . احتمال خرید از کدوم رستوران برای شما بیشتره ؟ 

قطعا رستوران الف ، چون یکبار سفارش از اون رو تجربه کردین و احتمالا هم راضی بودین. این رو باید بدونین که مشتریان ترجیح میدهند تجربه های خوب گذشتشون تکرار شه تا اینکه دست به یک انتخاب و تجربه جدید بزنن.

پس شما هم اگه  رستورانی باشید که تعداد زیادی شماره تلفن از مشتری هاش داره مثل رستوران الف شانس بازگشت دوباره مشتریتون خیلی بالاست

بهترین کاربرد لیست شماره تماس

بهترین استفاده از لیست شماره تلفن ها کمپین های پیامکیه. شما با یک پیامک کوتاه ، شیرین و ساده میتونین مشتری ها رو ترغیب به برقراری رابطه مجدد با رستوران یا کافه خود کنید.

اگر پنل منّو رو دارین که خب خیلی راحت از قسمت باشگاه مشتریان و پنل پیامکی میتونین به مشتری هاتون آفرهای درجه یک و مختص به خودشونو بدین.

اگر هم هنوز پنل منّو را تهیه نکرده اید میتونین یه پنل پیامکی خدماتی بگیرید و برقراری ارتباط مجدد با مشتریانتون رو آغاز کنید. حتما به این نکته توجه کنید که پنلی که خریداری میکنید خدماتی باشه نه تبلیغاتی. چون پیامک های تبلیغاتی بر روی گوشی اکثر افراد مسدود شده و تعداد کمی از پیامک های تبلیغاتی به دست مشتریان شما میرسند. 

5 منبع مهم جذب شماره تماس

۱- مشتریان حضوری : این مشتریان بهترین نوع ارتباط را با مجموعه شما برقرار کرده اند. آنها طعم غذای شما را چشیده اند، برخورد پرسنل مجموعه شما دیده اند ودر فضای کافه یا رستوران شما یک تجربه خوب را لمس کرده اند. هرگز نگذارید بدون دادن شماره تلفن خود، از مجموعه شما خارج شود. 

۲- مشتریان تلفنی : لطفا از شماره مشتریانی که برای سفارش بیرون بر با مجموعه شما تماس گرفته اند، غفلت نکنید. حتما آن شماره ها را بصورت دستی یا سیستمی به لیست شماره تلفن های کافه یا رستوان خود وارد کنید. 

۳- مشتری هایی که از طریق اسنپ فود و نرم افزارهای مشابه از شما خرید میکنن 

(میخوای بدون کارمزد و بدون حتی 1 روز خواب پول آنلاین بفروشی؟ کلیک کن)

۴ -اینستاگرام شما : یادت باشه مشتری ای که پیج شما رو فالو میکنه با درصد بالایی تمایل داره تا از شما آفر های خوب بگیره پس شمارشو حتما به شما میده .

۵ - منوی دیجیتال و باشگاه مشتریان منّو : منّو یه پنلی در اختیار شما قرار میده که مشتریان شما هنگام سفارش شماره تلفن خودشون رو وارد میکنند و یا میتونند همانطور که در بالاتر توضیح داده شد برای دریافت پیشنهادات ویژه شما عضو باشگاه مشتریان شما شوند. در اینصورت شما تمام مراحل رو از ابتدا تا ارسال پیامک در پنل منّو به سادگی انجام خواهید داد.

اگر تو دریافت و حتی استفاده بهینه از لیست تماس مشتری‌هاتون کمک لازم داشتین روی همین لینک کلیک کنین تا ما بتونیم کمکتون کنیم 😍