احتمالا بعد از  خواندن مقاله "روزی چند شماره تماس از دست میدی؟ "، به اهمیت داشتن لیست شماره تلفن مشتریان برای جذب آنها و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل پی بردید. این لیست شماره یکی با ارزش ترین دارایی های مجموعه ها به شمار می رود و استفاده درست ، به موقع و هدفمند از آن در بازاریابی پیامکی و کمپین های پیامکی بازدهی بسیار بالایی برایتان خواهد داشت. بطور مثال در برخی از این کمپین‌ها  ۹۸% نرخ بازگشت مشتری را تجربه می‌کنید. اما داستان به اینجا ختم نمیشودColors Lines Sticker
چگونه باید این لیست طلایی شماره تلفن ها را جمع آوری کرد؟

دو چالش بزرگ پیش روی شماست.

در این مقاله میخواهیم به بیان این چالش ها و چگونگی برخورد با آن ها  بپردازیم و در نهایت بهترین روش های جمع آوری این دارایی ارزشمند را به شما آموزش دهیم. 

Studio Azul Sticker قطعا میدانید که درخواست مستقیم از مشتریان برای شماره تلفن شخصی ، نه تنها حالت خوبی ندارد بلکه ممکن است مشتری تان را ناخودآگاه به حالت دفاعی ببرد. چرا که شما بدون اینکه ارتباطی نزدیک با آنان داشته باشید، میخواهید وارد حریم خصوصی آن ها شوید! این اولین چالشی ست که با آن روبه رو هستید. هر کدام از روش های جمع آوری شماره مشتری را که انتخاب میکنید حتما باید این نکته را در نظر بگیرید که مشتری برای دادن شماره تلفن خود از طرف شما احساس فشار نکند. چرا که مشتری مداری و ایجاد حس خوب در مشتری از اولین اصول جذب مشتری وفادار برای شماست.

Studio Azul Stickerدر روش بازاریابی پیامکی، احتمالا مهمترین مرحله، جمع آوری شماره تلفن مشتریان بالقوه هست. مشتریانی که خودشان انتخاب کرده اند که از شما پیامک دریافت کنند. این مشتریان یا یکبار طعم غذای شما را چشیده اند و یا مشتاق این تجربه هستند. ارسال پیام کوتاه تنها به این دسته از افراد است که نتایج شگفت انگیزی را برای شما رقم میزند.ا

اگر برای افرادی  که قبلاً حتی نام شما را نشنیده اند پیام کوتاه ارسال کنید، نه تنها وقت و هزینه خود را تلف میکنید بلکه اعتماد به کسب و کار خود را از دست خواهید داد و نام تجاری خود را در معرض خطر قرار می دهید.          پس مخاطب شما در پروسه جمع آوری شماره تلفن و ایجاد کمپین پیامکی ، فقط و فقط مشتریان قبلی و مشتریان بالقوه شما هستند.

مشتری بالقوه کیه؟

اگر بخواهیم تعریف واضحی از مشتری بالقوه به شما ارائه دهیم ، فردی را مشتری بالقوه مینامیم که در یک قدمی خرید اولیه یا خرید دوباره از کافه یا رستوران شماست و با تلاش اندکی از سمت شما و برقراری رابطه ای دوستانه به راحتی میتواند  تبدیل به مشتری بالفعل و حتی وفادار شما شود که این به استمرار و کیفیت ارتباطی که شما با او برقرار میکنید، بستگی دارد.

پس دومین چالشی که باید به آن دقت کنید عدم استفاده از بانک شماره تلفن های پنل های پیامکیست.  برای جمع آوری شماره تلفن ها وقت بگذارید ، فکر کنید و یک فرایند کاملاً اندیشیده شده داشته باشید.حتما روش های مختلف را امتحان کنید و مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت چرا که نتیجه اش شما را شگفت زده خواهد کرد.

خب تا اینجا امیدوارم کاملا متوجه اهمیت جمع آوری دقیق و هوشمندانه  لیست شماره تلفن مجموعه تان شده باشید چون در ادامه  با برخی از استراتژی های جمع آوری شماره تلفن را از مشتریان بالقوه خود برای ایجاد لیست و اجرای کمپین های پیامکی عالی آشنا میشوید.


 مشتریان حضوری شما یکی از اصلی ترین دسته مشتریان بالقوه هستند چرا که بیشترین و قوی ترین ارتباط را با مجموعه شما برقرار کرده اند. این مشتریان هرگز نباید بدون دادن شماره تلفن خود از مجموعه شما خارج شوند و این کار برعهده شماست. 

  Point Click Here Sticker by instantprint   در صورتی که از منوی دیجیتال منّو در مجموعه خود استفاده میکنید مشتری شما هنگام سفارش میتواند عضو باشگاه مشتریان شما شود و اینگونه لیستی از شماره تلفن تمامی اعضای باشگاه مشتریان خود خواهید داشت و میتوانید با استفاده از پنل پیامکی منّو برای مشتریان خود پیام کوتاه ارسال کنید. این نکته را حتما به سالندار خود گوشزد کنید که هنگام رفتن به سمت میز مشتری ، به او یادآور شود که با عضویت در باشگاه مشتری شما در منو دیجیتال‌، میتواند تخفیف ها و موارد ویژه امروز را مشاهده کند و خرید بهتری داشته باشد.

  Point Click Here Sticker by instantprint   یکی از راه های ساده در صورت داشتن سیستم صندوق فروش یا pos در مجموعه، دریافت شماره تماس هنگام سفارش گرفتن و پرداخت هزینه از مشتری ست.

  Point Click Here Sticker by instantprint   زمانی که مشتری حضوری برای صرف غذا به رستوران شما مراجعه میکند یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت شماره تلفن او ، ارائه فرمی برای نظرسنجی و دریافت اطلاعات از مشتری ست. با این کار مشتری احساس میکند نظر او از طرف مجموعه شما مورد احترام است و به احتمال خیلی زیاد شماره تماس خود را در فرم وارد میکند.

  Point Click Here Sticker by instantprint   شما میتوانید به مشتریان حضوریتان  آفری ویژه اختصاص دهید که آن استفاده از وای فای رایگان میباشد. این روش یکی از روشهای جلب رضایت مشتری ست که شما میتوانید ترتیبی بدهید تا مشتریانی که میخواهند از اینترنت مجموعه شما استفاده کنند کد مشخصی را که در محل اعلام کرده اید را به سامانه پیامکی شما ارسال کنند و در مقابل رمز وای فای رایگان را دریافت کنند. در این صورت شما بطور غیر مستقیم به شماره موبایل مشتریان تان دست پیدا خواهید کرد. حتی اگر بتوانید برای هر شماره میزان مشخص و محدودی حجم اینترنت در نظر بگیرید اینگونه میتوانید شماره های بیشتری را دریافت کنید.


 مشتریان تلفنی شما از لحاظ اهمیت دومین دسته از مشتریان بالقوه محسوب میشوند. از دریافت شماره تماس آن ها هنگام سفارش گیری غافل نشوید.


مشتریان آنلاین  امروزه بخش بزرگی از مشتریان همه کسب و کارها محسوب میشوند. به دلیل پررنگ شدن حضور تلفن های هوشمند و اینترنت در زندگی این روزهایمان، افراد زمان بسیاری را در شبکه های اجتماعی مجازی ازجمله اینستاگرام و سایت های مختلف فروش آنلاین میگذرانند. پس غفلت ازین فرصت برای جذب مشتری و افزایش فروش ، به منزله عقب ماندن از رقبا و حتی از دست دادن مشتریان گذشته است.

گرفتن شماره تماس این دسته از مشتریان نیز همانطور که احتمالا متوجه شدید باید بصورت آنلاین صورت بگیرد. دونکته اساسی در رابطه با این روش وجود دارد : 

یکی ترغیب آنها برای دادن اطلاعات تماسشان و پس از آن داشتن فرمی برای دریافت این اطلاعات در بستر دنیای دیجیتال

شما با روش های خلاقانه ای میتوانید به مشتری نشان دهید که در ازای دادن شماره تماسش به شما ، از چه مزایای با ارزشی برخوردار خواهد بود. 

pink star Sticker by evie may adams ارائه محصول رایگان یا تخفیف دار و دعوت مشتریان

 ارائه محصولی رایگان و یا تخفیف دار میتواند مخاطبان شما را ترغیب به دادن اطلاعات تماس کند. اگر خدمات یا محصولاتی را بصورت رایگان یا با تخفیف های جذاب به مشتریان خود هدیه دهید، مطمئن باشید که مشتریان شما اطلاعاتی فراتر از شماره موبایل شان را به شما خواهند داد. اگر مجموعه شما دارای سایت باشد میتوانید با ایجاد بنری در صفحه اول سایت آفر های خود را پیشنهاد دهید و آن ها را به فرم دریافت اطلاعات هدایت کنید.  همچنین اگر در اینستاگرام فعال باشید ، استوری های پیج شما برای فالوورهایتان همانند بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر عمل میکند با این تفاوت که میتوانید بدون کوچکترین هزینه ای  و بطور روزانه به ارائه پیشنهادات جذاب بپردازید و فالوورها را به باز کردن لینک و وارد کردن اطلاعاتشان در فرم سوق دهید. اینستاگرام برای پیج های بالاتر از ۱۰k فالوور قابلیت افزودن لینک در استوری را فراهم کرده است. حتی اگر این قابلیت برای پیج شما قابل استفاده نیست باز هم میتوانید لینک خود را در بایو پیج خود قرار دهید و به فالوور های خود نحوه رفتن به لینک و پر کردن اطلاعات را آموزش دهید.


 pink star Sticker by evie may adams فرم جمع آوری اطلاعات آنلاین

حال به سوال دوم میرسیم که این فرم دریافت اطلاعات از مشتری را چگونه بسازیم ؟

درصورت استفاده از پنل منّو ، لینکی در اختیار شما قرار میگیرد که مشتری شما میتواند وارد آن شود و با وارد کردن شماره تلفن خود ، به سادگی و با کمترین زحمت عضو باشگاه مشتریان مجموعه شما شود تا از شرایط ویژه و تخفیف های روزانه منو دیجیتال کافه یا رستوران شما با خبر شود. از این لینک  میتوانید در سایت و یا پیچ اینستاگرام خود استفاده کنید و از این طریق مشتریان شما همزمان با عضویت در باشگاه مشتریانتان ، با منو دیجیتال شما نیز آشنا میشوند و راه ویژه سفارش آنلاین از مجموعه شما را می آموند.

حتما لینک منو دیجیتال کافه یا رستورانت رو توی بایو پیجت قرار بده.
(بلد نیستی چطور باید اینکارو بکنی ؟ کلیک کن و از ما بپرس!)

همچنین مشتری که از طریق منو دیجیتال شما اقدام به سفارش میکند، حتی اگر عضو باشگاه مشتریان نباشد ، برای ثبت سفارش خود در مرحله نهایی ، ملزم به وارد کردن شماره تماس خود میباشد و اینگونه شما به شماره تماس مشتریانی که به مجموعه شما سفارش بیرون بر میدهند میتوانید دسترسی داشته باشید.
در صورت نداشتن پنل منّو اگر سایت دارید میتوانید یک فرم در آن طراحی کنید و از لینک آن در پیج خود استفاده کنید. همچنین انبوهی از ابزارها وجود دارد که می توانید برای جمع آوری شماره تلفن ها در وب سایت خود جعبه های پاپ آپ یا فرم های انتخاب را ایجاد کنید. Hello Bar و Sumo Me از جمله موارد خوب هستند! هنگامی که افراد داوطلبانه شماره تلفن خود را از طریق فرم شما ثبت می کنند، این یک روش عالی برای اینست که افراد علاقه مند برای دریافت آفر های خود را شناسایی کنید.

‍‍‍‍راه بعدی برای مجموعه های بدون سایت ، استفاده از گوگل فرم است. طریقه ساختن فرم دریافت اطلاعات در گوگل فرم بسیار آسان میباشد. پس از ایجاد فرم ، لینک آن را در پیج خود میتوانید استفاده کنید. 

(اگه میخوای نحوه ساختن فرم در گوگل فرم رو یاد بگیری ، کلیک کن! )

یکی دیگر از راه های ساده برای دریافت شماره تماس استفاده از باکس پرسش در استوری پیج میباشد که شاید از دو راه قبلی ساده تر است اما دستیابی و جمع بندی آن اطلاعات نیاز به نیروی انسانی و وقت بیشتری خواهد داشت و توصیه نمیشود!

سخن آخر Dot Dot Dot Design Sticker

گزینه های منحصر به فرد زیادی برای جمع آوری شماره تلفن مشتریان در اختیار شما قرار دارد. با استفاده از بیش از یک استراتژی ، می توانید مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهید و احتمال جمع آوری شماره تلفن ها را افزایش دهید. کمپین های جمع آوری باید طبیعی باشند و مانند خدمتی با ارزش افزوده برای مشتریان بالقوه باشند تا نه تنها شمارا  به نتیجه مورد انتظارتان برساند بلکه سبب افزایش رضایت مشتریان از مجموعه شما شود.


(اگر تو هرکدوم از این روش ها نیاز به راهنمایی داشتی همینجا کلیک کن.)