اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار پرطرفدار است و صفحه کافه یا رستوران ما در اینستاگرام باید نقش درست و کاملی در این شبکه اجتماعی بازی کند. ارتباطاتی که در این اجتماع شکل میگیرد بر پایه تبادل ارزش به‌ وجود می آید. پس مهم ترین سوالی که باید از خود بپرسیم اینست که :

 Warning Green Arrow Stickerچرا باید صفحه ای در اینستاگرام داشته باشم؟ و

 Warning Green Arrow Sticker  مشتریان من چرا باید صفحه من رو دنبال کنن؟

طبق آمار، تعداد کاربران ایرانی فعال در اینستاگرام۲۴ میلیون نفر هستند که آمار بسیار بالاییست پس توجه به این موضوع که پیج اینستاگرام ما چه تاثیر زیادی در بازاریابی و جذب مشتری برای مجموعه ما و یا در شناخته شدن آن میگذارد ، از مهمترین مسائل در دنیای دیجیتال امروز است.

 Heart Love Sticker by Arataمشتری ها و مخاطبین پیج اینستاگرام ما با دیدن استوری ها ، لایک کردن پست ها و یا کامنت گذاشتن و یا حتی دایرکت دادن، با ما ارتباط میگیرند و ما باید این ارتباط را درک کنیم و آن را توسعه بدهیم.

همه ما افراد زیادی را دیده ایم که با پکیج های آموزش اینستاگرام و با شعار افزایش فروش در اینستاگرام به سراغمان می آیند و یا عده ای برای اداره پیج اینستاگرامشان به دنبال آژانس های دیجیتال مارکتینگ میروند. میتوان گفت همه این روش ها به ما در اداره پیج و پست گذاری در اینستاگرام کمک میکنند اما ما امروز میخواهیم روش های کاربردی و عملی را مطرح کنیم که چگونه با کمترین هزینه استراتژی ای برای صفحه خود بچینیم که ما را به هدف اصلی از اینستاگرام مجموعه که جذب مخاطب و در نهایت جذب مشتری و افزایش فروش کافه یا رستورانمان است، برساند.

Social Media Instagram Sticker by SocialbakersSocial Media Instagram Sticker by SocialbakersSocial Media Instagram Sticker by Socialbakers

ارزشی که در پیج خود به مشتری ارائه میدهیم جواب همان سوال مهمیست که چرا مخاطب ما را دنبال میکند.

ما در شرکت منّو، پیج رستوران ها و کافه هایی که در تولید محتوا و استراتژی اینستاگرام موفق عمل کرده اند را بررسی کردیم و به ۴ ایده محوری برای ارزش دهی به مخاطب در پیج اینستاگرام رسیدیم که به تفکیک هر کدام را برای شما باز میکنیم:

  Laukyts 1 one uno laukyts Sticker ارائه تخفیف و پیشنهادات جذاب به مخاطبین ؛ روشی ساده و موثر 

یکی از استراتژی های پیج شما برای جذب مخاطبین ، میتواند آفر های جذاب و خاص در پیج اینستاگرام مجموعه شما  باشد. مخاطب شما پیج شما را دنبال میکند تا همیشه بتواند از تخفیف های مناسبتی و یا برگزاری ایونت ها در مجموعه شما باخبر شود. این روش از موثرترین روش های جذب مشتری از طریق پیج اینستاگرام شماست. دادن حتی ۵٪ تخفیف میتواند شخصی را که صفحه شما را دنبال میکند و مشتری بالقوه شما محسوب میشود ، تشویق به مراجعه و خرید از مجموعه شما کند.حال اگر بخواهید یک قدم جلوتر بروید و منوی دیجیتال داشته باشید میتوانید با گذاشتن لینک آن در استوری ، فاصله مشتری را از خرید کم کنید و اینگونه بدون هیچ هزینه ای هم یک شماره با ارزش از مشتری دریافت خواهید کرد وهم تعداد سفارش های خود را افزایش خواهید داد.

Point Circle Stickerبعنوان مثال پیج کافه ای ، به مناسب روز قهوه ، بر روی تمام قهوه های خود ۱۰٪ تخفیف فقط به مخاطبین پیجش ارائه میدهد. اینگونه حتی ممکن است مخاطبین شما که این پیام را میبینند پست یا استوری شما را برای سایر دوستان خود ارسال کنند و اینگونه شما با یک محتوای سنجیده و حرفه ای و البته رایگان، فالور های خود را افزایش خواهید داد ؛ فالور هایی که در حقیقت مشتریان بالقوه شما خواهند بود .

پیشنهاد ما اینست که حتما این استراتژی ساده و موثر را در صدر اهداف خود در تولید محتوای صفحه اینستاگرامتان قرار دهید و واکنش فوق العاده مخاطبین خود را ببینید و لذت ببرید.


  Laukyts 2 number two dos Sticker آموزش های حرفه ای ؛ ساختن جایگاه ویژه در ذهن مشتری

 ممکن است رستوران یا کافه شما ، در حوزه خاصی تبحر خوبی داشته باشد. بعنوان مثال رستورانی هستید که منوی غذایی فرنگی دارید و از کاربلد های این حوزه هستید، این یکی از دارایی های مجموعه شماست که میتوانید در تولید محتوای پیج و تمایز خود از سایر پیج های رستورانی از آن بهره ببرید. به آموزش بخشی از منو غذایی خود بپردازید و اینگونه ارزش متفاوتی به مخاطبینتون ارائه دهید.

آموزش غذا، آموزش دسر های خاص، آموزش نوشیدنی های تابستانی و زمستانی و... فقط برخی از نمونه آموزش هایی است که میتوانید در صفحه خود ارائه دهید. اول باید در تیم خود جست و جو کنید و نقاط تخصص و تمایز خود را پیدا کنید و سپس در جهت برنامه های تولید محتوا در اینستاگرام خود از آن ها استفاده کنید.

Point Circle Stickerبرای روشن تر کردن مطلب، اگر شما آشپزی دارید که از تکنیک های خلاقانه ای در کار خود استفاده میکند،  و یا مشتریان شما دیزاین خاص شما را برای مراسم خود دوست دارند این ها نمونه های دیگری از دارایی های شماست. زمانی که بتوانید این دارایی ها را شناسایی کنید ، میتوانید محتوایی متفاوت و فوق العاده جذاب به مخاطبینتان نمایش دهید و موجب افزایش فالوور های وفادار در صفحه اینستاگرام خود شوید.

 

  laukyts 3 three tres tre Sticker  ایده های خلاقانه نامرتبط به غذا !

این روش کاملا به میزان خلاقیت شما بستگی دارد اما ایده شما میتواند نقطه تمایز شما از سایر پیج های مشابه باشد. بعنوان مثال رستورانی که درهتلی قرار دارد و هر روز داستانی جالب از مسافران هتل روایت میکند. همانطور که پیداست این ایده ها میتواند هیچ ربطی به غذا و قهوه نداشته باشد اما باعث میشود که مخاطب در پیج شما علاوه بر آشنا شدن با منو و خدمات مجموعه شما ، تجربه متفاوتی داشته باشد و احساس صمیمیت بیشتری با پیج شما میکند.

پیج رستورانی را میشناسم که برقراری رابطه دوستانه و راحت با مخاطبین و مشتریانش را به عنوان ارزش محوری پیچ خود برگزیده است. عکس های بسیار معمولی و گاها بی کیفیت در صفحه خود منتشر میکند اما کپشن را طوری مینویسد که مثلا به مشتریانش میگوید درحال پخت یک خمیر جدید برای منوی فرداست یا نظر مشتریان را درباره غذای جدید آن روز میپرسد. اینگونه مخاطب احساس میکند هر آنچه میخواهد میتواند کامنت بگذارد و نظر واقعی خود را به دور از تعارف بیان کند. این ها همه ایده های خلاقانه ایست که هر مجموعه داری میتواند با توجه به حال و هوای کافه و رستورانش برای تولید محتوای پیج خود به کار گیرد.

برای پیدا کردن ایده مختص خود کافیست به دور و بر خوب نگاه کنید و ذهن خود را باز بگذارید. مطمعنا به ایده ای خوب دست خواهید یافت.

  laukyts 4 number four numero Sticker  تهیه عکس و فیلم های باکیفیت و حرفه ای ؛ گران اما فریبنده

اگر دقت کرده باشید تا به اینجا برای پیاده سازی ایده ها نیاز به صرف هزینه های سنگین نخواهید داشت چرا که بیشتر از خلاقیت شما نشات میگیرد. اما این روش درست برخلاف روش های قبل، به بودجه سنگینی نیاز دارد و توصیه میکنیم فقط مجموعه هایی از آن استفاده کنند در دستشان در بودجه بندی بازتر است.

در این روش شما نیاز دارید یک تیم تولید محتوای حرفه ای برای عکاسی و فیلم برداری از منو و مجموعه خود استخدام کنید تا محتوا های ویدئویی و تصویری با کیفیت از مجموعه شما تهیه کند و اینگونه مخاطبین جذب پیج شما  شوند. البته در کنار این تصاویر با کیفیت شما نیاز دارید که یک استراتژی محتوا خوب نیز داشته باشید تا موثرتر و هدفمند تر بتوانید در جهت جذب مخاطب در اینستاگرام خود قدم بردارد.

اگر بخواهیم بصورت تجربی بگوییم ، همیشه داشتن محتوا باکیفیت و تصاویر چشم نواز از غذاها و نوشیدنی های یک کافه یا رستوران برای مخاطبین شبکه اجتماعی ای مثل اینستاگرام که بر پایه محتوای تصویری بنا شده است جذاب خواهد بود اما باید بگوییم در سال های اخیر، رقابت بسیار تنگاتنگی در این حوزه بین کافه و رستوران ها بوجود آمده است که کار شما را برای نگه داشتن مخاطب سخت میکند. در عین هزینه بسیاری که برای مجموعه ها دارد اما اکثرا بر همین فضا متمرکز شده اند که شاید یکی از دلایل آن جذابیت بالا برای مخاطبین اینستاگرام باشد.

اگرچه برای گرفتن عکس های باکیفیت حتما نیاز به استفاده از تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری و نورپردازی گران قیمت و تخصصی نیست! با یک گوشی همراه که دوربین خوبی دارد هم میتواند عکس های خوب و زیبا برای پیج اینستاگرام تهیه کرد.


Pink Line Sticker by Stor Oslo Eiendom


توصیه ای که برای شما داریم  اینست که هیچ گاه از تولید محتوای تصویری با کیفیت از منو ، دکور و فضای فیزیکی مجموعه خود و انتشار آن در صفحه اینستاگرام دست نکشید اما هرگز به این یه کار برای جذب مشتری از طریق اینستاگرام بسنده نکنید. از سه روش اول که به بودجه کمتری نیاز دارند و میتوانند تمایز فوق العاده ای در بین پیج های رستورانی برای شما ایجاد کنند استفاده کنید چرا که اگر بتوانید داستانی مخصوص به خود برای مشتری تعریف کنید برای همیشه در ذهن او ثبت خواهید شد.


:: اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید حتما با ما درمیان بگذارید ::