از ابتدایی ترین روش ها جذب مستقیم فالوور برای پیج اینستاگرام است.


جذب مستقیم به چه معناست؟


Look Arrow Sticker by Tiller & Hatchزمانی که مشتری حضورا به کافه رستوان ما قدم میگذارد بهترین فرصت برای جذب اوست. چرا که ما را به خوبی میشناسد و به ما اعتماد دارد. کافیست او را دعوت کنیم که پیج اینستاگرام مارا دنبال کند و البته در این دعوت به او توضیح دهیم که قرار است در صفحه ما از چه ارزش هایی بهره مند شود. درباره 
ارزش هایی که در پیج خود میتوانیم به مشتری ارائه دهیم در یک مقاله قبلا مفصل شرح داده ایم. به این نکته حتما توجه کنید که باید حداقل یکی از آن ها را به خوبی پیاده کرده باشیم و سپس به دنبال افزایش فالوور برویم چرا که هرچقدر هم تکنیک جذب فالوور به کار ببریم اما دستمان خالی باشد کسی به پیج ما نیم نگاهی هم نمی اندازد!


Swipe Sticker by EATA  بعنوان نمونه میتوانیم به مشتری کافه رستورانمان پیشنهاد دهیم که صفحه ما را دنبال کنند و زنگوله آن را نیز حتما فعال کنند. حال میتوانند تخفیف های روزانه ما را در پیج ببینند و از آن ها بهره مند شوند.


جذب غیر مستقیم فالوور .....

غیر از روش مستقیم جذب فالوور، روش های غیر مستقیم هم میتواند با وقت کم تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند. قبلا در یکی از مقاله های قبلی به اهمیت جمع آوری شماره تلفن های مشتریان اشاره کردیم و گفتیم که همین اعداد یازدهم رقمی یکی از مهمترین دارایی های مجموعه شما محسوب میشود. یکی از کاربرد های این لیست بلند بالا، دقیقا همینجاست !!!


playAnimalJam surprise encounter exclamation mark animal jam Stickerپنل های پیامکی در اختیار شما هستند تا با ایجاد یک کمپین پیامکی درست ، لینک اینستاگرامتون رو در اختیار مشتریان قرار دهید و با پیشنهاد های وسوسه انگیزی که کمتر کسی بتواند چشم از آنها بپوشاند ، آن را ترغیب به دنبال کردن صفحه خود کنید. داشتن منو دیجیتال میتواند کمک زیادی به این کمپین پیامکی کند و تاثیر آن را دو چندان کند.


اگر مشتریان بتوانند با استفاده از منو دیجیتال شما که لینک آن را در بایو پیج خود قرار داده اید لیست غذاها و نوشیدنی های کافه رستوران شمارا ببینند و بتوانند همه اطلاعات لازم مثل عکس، محتویات ، قیمت و ... را مشاهده کنند و علاوه بر این حتی از طریق منو دیجیتال به شما سفارش آنلاین دهند، یک دلیل به من بگویید که چرا نباید پیج اینستاگرام شما را فالو کنند؟؟

Clickhere Click Sticker by Blue Chair Bay Rumبرای آشنا شدن با ویژگی های یک منو دیجیتال خوب همینجا کلیلک کنیدClickhere Click Sticker by Blue Chair Bay Rum


هرچه از اهمیت مقاله ارزش دهی به مخاطب در پیج اینستاگرام و پیاده سازی آن بگوییم کم است! اگر توانسته اید محتوای خوبی در پیج خود برای مخاطب آماده کنید، اکنون وقت اینست که با یک تبلیغ هوشمند به یک بلاگر حرفه ای در اینستاگرام ، سیل عظیمی از مخاطبین را به سمت پیچ خود سرازیر کنید. اما باز هم این نکته را تکرار میکنم ؛ بدون محتوای ارزشمند برای مخاطب هرگز دست به چنین کاری نزنید چرا که پول خود را در سطل زباله انداخته اید و اعتماد مشتریان احتمالیتان را از دست داده اید. هیچ کس به یک پیج اینستاگرام آماتور اعتماد نخواهد کرد!


     Point Dot Sticker by Adria Art  اما یک روش هوشمندانه دیگر هم برای شما وجود دارد. با مشتریان خود ارتباط خوبی دارید؟ اگر دارید، پس شما یک قدم تا بیشتر شناخته تر شدن فاصله دارید!

 از مشتریان خود درخواست کنید که در صفحه خود از مجموعه شما پست یا استوری بگذارند و پیج شما را منشن کنند. این کار تاثیر بسزایی دارد. چرا که وقتی خانواده و دوستان مشتری شما پیج شما را در استوری او میبینند بواسطه اعتمادی که به او دارند ، به شما هم اعتماد پیدا خواهند کرد. البته ممکن است از مشتری شما درباره کیفیت غذا و مجموعه شما سوال کند که اینجا خوب است به این نکته اشاره کنیم :

هیچگاه قبل از اطمینان از کیفیت غذا و سرویس دهی مجموعه خود دست به چنین تبلیغاتی نزنید چرا که با دست خود علیه خود تبلیغ کرده اید.


با یک حساب کتاب ساده اگر روزی ۱۰ مشتری شما ، پیج شمارا در صفحه خود معرفی کنند و استوری آن ها هر کدام بطور میانگین ۲۰۰ تا ویو داشته باشد، شما روزی ۲٫۰۰۰ بار دیده شده اید و این عدد در یک ماه به ۶۰٫۰۰۰ بازدید خواهد رسید. اگر تنها ۱٪ آن هار شما را دنبال کنند ، شما توانسته اید بطور ماهیانه ۶۰۰ فالوور ناب و ارگانیک برای خود داشته باشید.


 

حواستون باشه که هرچقدر که جذب فالوئر مهمه، نگه داشتن اون هم اهمیت بالایی داره! هدف نهایی شما اینه که مشتری وفادار برای خودتون بسازین. الان اون ها این پتانسیل رو دارن که تبدیل به فالوور فعال و در قدم بعد مشتری شما بشن.

 Point Dot Sticker by Adria Art  میتونین برای اولین سفارش فالوئرهای جدیدتون  کد تخفیف در نظر بگیرین. این خودش میتونه براتون یک تبلیغ رایگان هم ایجاد کنه.

 Point Dot Sticker by Adria Art  یه هایلات درست کنین و توی اون روش های مختلف هدیه گرفتن مشتری از مجموعتون رو داشته باشین که وقتی یه نفر تازه وارد پیج شما شد توی بایو پیج یا همون اولین دایرکت بنویسین : "برای گرفتن هدیه از ما هایلایت هدایا رو چک کن.
"

 Point Dot Sticker by Adria Art  تو دنیای امروز مردم وقتشونو به هرکسی نمیدن پس اگه کسی کامنت برای پستتون گذاشت بدونین اهمیت بالایی داره. بهشون جواب خاص خودشونو بدین تا ترغیب شن دوباره هم کامنت بذارن و باهاتون ارتباط بگیرن.


خب حالا میخوایم بگیم در این موضوع منّو چجوری به کمک مجموعه میاد.

منو برای هر مشتری شما کد تخفیف اختصاصی خودشو تولید میکنه و این خیلی میتونه به آفرهایی که برای مشتریا میذارین کمک کنه چرا که شما اگه بخواین تو هر روشی  کد تخفیفی برای مشتریان لحاظ کنین مجبورین توی سیستم برای هر مشتری یه کد تخفیف خاص تعریف کنین که بدونین این همون فالوورتونه  و چند نفر نتونن با یه کد بیان. این کار به راحتی در پنل منّو انجام میشه.

لینک منوی دیجیتال رو میتونین توی بایو قرار بدین وشانس تبدیل فالوئر های جدیدتونو به مشتری، بالا ببرین.

یا مثلا مشتری ای که حضوری یا بیرون بر از منو دیجیتالتون سفارش میده اونجا میتونه لینک پیج اینستاتونو ببینه و با پیشنهاد خوب از سمت شما اونو فالو کنه.

کارهای خیلی زیادی میشه کرد که فالوور هارو در پیج فعال و مشتاق نگه داشت که توی ویدئو های بعدی کم کم  دربارشون صحبت میکنیم.


Clickhere Click Sticker by Blue Chair Bay Rumسوالی در باره منو دیجیتال دارین؟ کلیلک کنیدClickhere Click Sticker by Blue Chair Bay Rum